م بهره مندی و بکارگیری آنان از آن برجسته تر می شود.
و بر مبنای این راهبرد، باید افراد با استعداد ، خلاق ، شایسته ، متعهد و کارآمد و متخلّق به اصول اخلاق حرفه ای اسلامی شاغل در پست های فرماندهی و مدیریت باشند تا ضمن افزایش قابلیت ها و شایستگی های آنان، زمینه کارایی و اثربخشی آنان فراهم گردد.و از طرفی با توجه به جایگاه ویژه اخلاق حرفه ای و اهمیت کاربردی کردن آن در هر اقدام و عملی ، ناجا نیازمند فرماندهان و مدیرانی است که متخلق به اخلاق حرفه ای و مسلح به دانش مدیریت اسلامی بوده باشند. آموزش اخلاق خواه حرفه ای یا عمومی ، معمولا با یادآوری آموزه های شرع مقدس ویادآوری سخنان معصومین ( علیهم السلام ) همراه می شود. مبنی بر اینکه از دیدگاه آیات و روایات شاخص های اخلاق حرفه ای کدام است ؟ واینکه نتایج این تحقیق و پیشنهادها کدام است ؟

1-3- سوال های تحقیق:
در این بخش پرسش از چرایی اخلاق حرفه ای فرماندهان و مدیران در سازمان ناجا را مورد بحث قرار می دهیم.
الف: سئوال اصلی تحقیق:
1- شاخص های اخلاق حرفه ای فرماندهان و مدیران ناجا (با تکیه برآیات و روایات) کدامند؟
ب: سئوال های فرعی تحقیق:
1-شاخص های اخلاق حرفه ای عمومی فرماندهان ومدیران ناجا کدامند؟
2-شاخص های اخلاق حرفه ای اختصاصی فرماندهان ومدیران ناجا کدامند؟

1-4- ضرورت و اهمیّت تحقیق:
منابع اسلامی،قرآن وسنت،پراز شواهدی است که بر اهمیت وضرورت اخلاق حرفه ای برای فرماندهان ومدیران دلالت دارد.
ائمه معصومین(علیهم السلام)در گفتار خود،از ابزار اخلاق حرفه ای یادکرده اند،ابزاری که از مقوله های اخلاق و روحی اند واین،گواهی دیگر بر اهمیت وضرورت اخلاق حرفه ای است.

در این سایت فقط تکه هایی از این مطلب با شماره بندی انتهای صفحه درج می شود که ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت کلمات به هم بریزد یا شکل ها درج نشود

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ولی برای دانلود فایل اصلی با فرمت ورد حاوی تمامی قسمت ها با منابع کامل

اینجا کلیک کنید

امیر المومنین علی(علیه السلام)می فرماید:آلَهُ الرّیاسَهِ سَعَهُ الصَّدرِ(نهج البلاغه،حکمت 167)
“ابزار ریاست،سعه صدر است”
ودر جای دیگر می فرماید:
آخَهُ الرِّیاسَهِ الفَخ‍‍رُ(غررالحکم ، ص 307)”آفت ریاست،فخرفروشی است”
لازمه ی موفقیت در هر اقدام و عملی تخلق باطن به برخی از صفات و ویژگیهای مثبت و پرهیز از پاره ای صفات و خصوصیات بد و ناپسند است. بدیهی است افرادی که دانش لازم را در حوز? تخصصی مربوطه نداشته باشند قطعاً در اجرای وظیفه و ایفای نقش خود مؤثر نخواهد بود.
در محیط های پیچیده ومتغییر امروز سازمانها با مسائل و مشکلات مختلفی دست به گریبان می باشند یکی از مهمترین آنها، رواج مشکلات اخلاقی رفتاری بین کارکنان و مدیران سازمان است. و از طرفی بدون توسعه مدیران، توسعه سازمانی بی معنا خواهد بود. و با انتخاب فرماندهان و مدیرانی اخلاقی، شجاع، کارآفرین، باانگیزه، متعهد و توانمند می توان مشکلات را حل کرد.
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مسئول برقراری نظم و امنیت، زمانی می تواند به بهترین وجه از عهده انجام این مأموریت برآید که کارکنان و به خصوص فرماندهان و مدیران آن از بهترین،صالح ترین ، کارآمدترین و اخلاقی ترین افراد باشند. فرماندهان و مدیران به دلیل تأثیری که بر رفتار زیردستان و آحاد افراد جامعه دارند، می توانند نقش تعیین کننده ای بر سازمان ناجا داشته باشند. علاوه بر موارد طرح شده، آنچه که ضرورت این تحقیق را بیشتر می کند انتظار مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) از ناجا برای افزایش قابلیت ها، انگیزه، کارآمدی، تدین و شایستگی فرماندهان و مدیران این نیروست. ایشان در دیدار فرماندهان عالی ناجا در تاریخ 2/2/1386، ضمن تأکید بر کادرسازی در نیرو خطاب به مسئولان ناجا فرمودند: “مسئله ی کادرسازی را جدی بگیرید؛ افراد مؤمن، افراد نیرومند و افراد با انگیزه تربیت کنید، آنها را شناسایی کنید و بالا بکشید. بر کشیدگان شما از سطح مختلف به سطوح بالا این طور خصوصیاتی داشته باشند: هم مؤمن باشند، هم پرانگیزه باشند، هم توانایی کار داشته باشند، هم کاردان باشند…”
(احمدی مقدم وهمکاران،1388،ص4)
1-5- اهداف تحقیق:
الف)هدف اصلی:
1- شناسایی شاخص های اخلاق حرفه ای فرماندهان و مدیران ناجا. (با تکیه بر آیات و روایات)
ب)اهداف فرعی:
1- بررسی شاخص های اخلاق حرفه ای عمومی فرماندهان و مدیران ناجا.(با تکیه بر آیات و روایات)
2- بررسی شاخص های اخلاق حرفه ای اختصاصی فرماندهان و مدیران ناجا.(با تکیه بر آیات و روایات)
1-6- چه کاربردهایی از انجام این تحقیق متصور است؟
1- استفاده در مراکز فرماندهی و مدیریتی ناجا، ساعس ناجا، ساحفا ناجا و بازرسی کل ناجا، دفتر تحقیقات کاربردی ناجا، دفتر مطالعات و تحقیقات ساعس ناجا و دانشگاه علوم انتظامی ناجا.
2- الگوسازی برای استانداردسازی اخلاق حرفه‌ای و شکل‌گیری آن در منش و عملکرد خدمتی فرماندهان و مدیران ناجا.
3- تقویت وجدان کاری و مسئولیت‌پذیری در فرماندهان و مدیران ناجا.
4- انتصاب فرماندهان و مدیرانی که متخلق به اخلاق حرفه ای اسلامی و مسلح به دانش مدیریت اسلامی باشند.
5- استفاده در دورهای آموزشی سبک ها و شیوه های رفتاری برای فرماندهان و مدیران ناجا.
6- دین مداری و اخلاق ورزی در همه سطوح سازمان
7- ارائه ی ملاک و معیارهایی برای عمل اخلاقی و در نتیجه تنظیم و هماهنگی رفتارهای اخلاقی حرفه ای فرماندهان و مدیران براساس آن.
1-7- پیشینه تحقیق:
با بررسی های بعمل آمده از مراکز و موسسات آموزش عالی ودانشگاه علوم انتظامی ناجا و ملاحظه سایت های علمی،تحقیق و پایان نامه ای همانند موضوع انتخابی مشاهده نگردید، لیکن برخی پایان نامه هایی که در این زمینه تحقیق وبه رشته تحریر در آمده ومیتوان به آنها اشاره کرد عبارتند از :
1- عهد نامه اخلاقی فرماندهان و مدیران پلیس : (استانداردی برای رفتار و تصمیم گیری مبتنی بر اخلاق)
پژوهشگر در این تحقیق ضمن تبیین جایگاه عهد نامه فرماندهان و مدیران پلیس در ترویج اخلاق مداری در سازمان پلیس ، به بررسی انواع استاندارد های اخلاقی مورد نیاز پلیس ، دستورات و الزامات رفتاری و گفتاری وراهنمای تصمیم گیری مطلوب اخلاقی پرداخته است.
2-اخلاق حرفه ای کارکنان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا : ( سید داوود روحانی اصل ،1387 ، دفتر مطالعات وتحقیقات ساعس ناجا)
همانطور که از عنوان تحقیق بر می آید در این تحقیق سعی شده که بر اساس برخی آیات قرآن کریم و روایات ، بطور مستدل به بحث اخلاق حرفه ای کارکنان اطلاعات پرداخته شود . برای این مهم ، تحقیق در هشت بخش شامل : جایگاه پلیس و اطلاعات در اسلام ، پلیس و حفظ اسرار مردم ،پلیس وتجسس ، پلیس و حسن ظن وسوءظن ، پلیس و هوشمندی ، پلیس و ضرب وشطم ، پلیس و آسیب های آن ، پلیس واستقامت وپایداری ،تدوین شده است .
3- اخلاق حرفه ای و تعاملات ارتباطی پلیس با جامعه : (غلامرضا حاجی حسین نژاد ،علی محبی،رضا بلاغت ، 1388،فصلنامه علمی – پژوهشی انتظام اجتماعی )
در این پژوهش ضمن پرداختن به اخلاق پلیسی و شاخص های رفتاری پلیس در جامعه و شیوه های تعامل آن با مردم ، جایگاه نظری اخلاق و رفتار حرفه ای وتعامل پلیس با مردم و جامعه را ، مورد بررسی قرار داده است .
4- تدوین ارزش های سازمانی در پلیس آگاهی ناجا : (محم حسن وند ،1386،پلیس آگاهی ناجا)
محقق ضمن تبیین اهمیت ، جایگاه و نقش کاربردی ومفهوم ارزش های سازمانی و فرا
یند تدوین و استقرار آن و همچنین جایگاه ارزش های سازمانی در ساختار پلیس سایر کشور ها و سازمانهای بین المللی ، به بررسی و انتخاب مصادیق و رهنمودهای ارزشی از منظر :امیرالمومنین حضرت علی (ع) ، حضرت امام خمینی (ره) ،مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مد ظله العالی) و فرماندهی محترم نیروی انتظامی پرداخته است .
1-8-روش تحقیق :
روش تحقیق حاضر، کتابخانه ای بوده و با توجه به مدل نظری و تحقیقی آن فاقد جامعه آماری می باشد.
در پژوهش حاضر سعی گردیده تا حدالمقدور، منابع و اطلاعات لازم در مورد اخلاق حرفه ای فرماندهان و مدیران ناجا (با تکیه بر آیات و روایات) با هدف شناسایی و تبیین شاخص های اخلاق حرفه ای شامل:کتاب وحی ،منابع با ارزش ومعتبر اسلامی منتشره،کسب تجربیات افراد خبره انتظامی ، گزارشات، مقالات ، کتاب های مفید ، اینترنت و ناجانت، مورد استفاده قرار